Jak można pozbyć się znamienia z policzka?

Witam,od kilku lat mam znamię na policzku,często zastanawiam się dlaczego nie można pozbyć się go za pomocą np ; płynu Brodacid ,a przeceż brodawki można w ten sposób usunąć.W związku z tym jakie mogą być konsekwencje zastosowania takiej metody?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

znamienia na policzku nie można usunąć przy pomocy płynu Brodacid z prostego powodu – środek ten jest przeznaczony do usuwania brodawek, a nie znamion barwnikowych, jeśli takie znamię Pani miała na myśli.

Płyn Brodacid stosuje się natomiast do leczenia brodawek zwykłych, brodawek mozaikowych, brodawek stóp oraz brodawek okołopaznokciowych. Producent wyraźnie zaznacza, aby produktu Brodacid nie stosować w celu leczenia znamion owłosionych oraz nieowłosionych. Nie można go również używać do leczenia brodawek płaskich oraz zmian, które są zlokalizowane na twarzy.

Konsekwencje niedostosowania się do zaleceń producenta są trudne do przewidzenia. Proszę jednak pomyśleć, czy warto ryzykować. Naszym zdaniem lepiej udać się do dermatologa bądź lekarza medycyny estetycznej i porozmawiać o możliwych metodach usunięcia znamienia z policzka.

O usuwaniu znamion barwnikowych przeczytać można w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/znamiona-barwnikowe-kiedy-usuwac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.