Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co należy robić z tą naroślą na łydce?

Witam . Zauważyłam od niedawna pojawiła mi się na łydce narośl (pieprzyk) jest on czarny bardzo przypomina kleszcza ma z 1/2mm martwię się nie wiem dlaczego nagle pojawiło mi się na łydce , co to może być ? Proszę o odpowiedz :(
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem. W swojej relacji pisze Pani, że na nodze nagle pojawiła się narośl, której wcześniej nie było. Jest ona ciemna, wyglądem przypomina pieprzyk. Ma pani wątpliwości, czy to nie jest kleszcz. W takiej sytuacji konieczna jest pilna wizyta u internisty, aby sprawdził, czy faktycznie nie jest to kleszcz. Jeśli tak, to zostanie usunięty i lekarz zaleci dalsze postępowanie. Jeśli nie, to zapewne dostanie Pani skierowanie do dermatologa, który obejrzy znamię i zadecyduje, co z nim dalej robić (np. czy jest do obserwacji czy może trzeba je usunąć).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-kleszcze

https://portal.abczdrowie.pl/kleszcze-co-warto-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/znamiona

https://portal.abczdrowie.pl/znamiona-barwnikowe-kiedy-usuwac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy