Czerwone kropki na skórze twarzy po RTG czaszki u rocznego dziecka

Moj roczny synek mial rtg czaszki, po ktorym wysypalo mu twarz drobniutkimi czerwonymi kropeczkami( 2tyg. wczesniej tez mial rtg czaszki). Czy to uczulenie reakcja na nadmierna dawke promieniowania, czy to cos powaznego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wystąpienie tego typu objawów po badaniu RTG jest niezwykle rzadkie. Bardziej prawdopodobna jest inna przyczyna dolegliwości.Wskazana jest wizyta u lekarza celem diagnostyki i leczenia.