Czerwone kropki na żołędziu i napletku - co je powoduje?

Witam. Otóż miesiąc temu pojawił się dziwny problem. Po stosunku oralnym z dziewczyną pojawiły się na penisie i napletku czerwone kropki, które nic nie swędziały, nie czuć było żadnego zapachu. Było ich nie dużo, myłem 2 razy dzienne te miejsca szarym mydłem, po niecałym tygodniu problem zniknął całkowicie. Minął jakiś czas, w którym nie uprawialiśmy seksu i znów po stosunku, tym razem zwykłym pojawiło się kilka tych kropek, z tym, że po umyciu i posmarowaniu maścią na podrażnienia, itp. zniknęły po 2 dniach. I teraz, w sobotę pojawił się znów problem, również po seksie. Jest też tak jakby trochu zaczerwieniona powierzchnia żołędzia, ale dolegliwość znów zdaje się powoli znikać, tylko że teraz jest dość duża ilość tych kropek. Nie używamy prezerwatyw, partnerka jest pewna w 100%. Mogę tylko nadmienić jeszcze, że w czasie ostatniego stosunku było bardzo sucho, na początku odczuwałem ból wynikający z suchości. I teraz pytanie, jaki to ma wszystko związek z pojawianiem się tej dolegliwości tylko po seksie, czy możliwe że to są podrażnienia wynikające z suchości i obtarć, czy może jednak jakaś dolegliwość grzybicza? Partnerka jest zdrowa i nie zauważyła od tamtego czasu niepokojących objawów. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną Pana dolegliwości najprawdopodobniej jest jednak infekcja, być może o charakterze grzybiczym. Czasami bywa tak, ze przebieg infekcji u jednego z Partnerów jest bezobjawowy, wówczas nie występują żadne dolegliwości.

Zmiany mogą być także związane z podrażnieniem narządów intymnych podczas stosunku lub reakcji uczuleniowej na przykład na kosmetyk stosowany przez Partnerkę.

Wskazana jest wizyta u dermatologa, żeby postawić rozpoznanie konieczne jest obejrzenie zmian, badanie i zebranie wywiadu. Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian, proszę rozważyć równoczesne leczenie Partnerki.

Pozdrawiam