Czerwone plamki na skórze 11-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 11 miesięcy. Zauważyłam że ma plamki czerwone tak jakby popatrzył się pokrzywa. Ma je na udach trochę za uszami brzuchu rączkach ale po jakimś czasie ich wogole nie i zaraz pojawiają się znowu ale w nowych miejscach. Co to może być? Mam się martwić? Jest trochę marudny ale chyba dlatego ze go to swędzi a tak to je normalnie i jest pogodny. Od czego to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany skórne mogą być wynikiem schorzeń alergicznych, infekcyjnych i wielu innych. Skórę dziecka zdecydowanie powinien ocenić specjalista pediatra, który pokieruje dalszym postępowaniem.