Czerwona plamka na skórze u dziecka

Moje dziecko urodzilo sie z czerwona plamka przypominajaca pecherz ma już 6 miesiecy, a plamka nie zanika, a rosnie razem z nim. Co to może być? Czy to może być groźne dla jego życia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana to najpewniej naczyniak. Proszę udać się do specjalisty pediatry, który oceni zmianę, postawi konkretną diagnozę oraz pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najprawdopodobniej jest to naczyniak. Większość zanika do 3 roku życia. Zalecam wizyte u pediatry. Pozdrawiam