Czym jest czerwona plamka na skórze u dziecka?

Dzień dobry, od czasu do czasu pojawia się na skórze mojej 4-letniej córki czerwona plamka. Nie jest to regułą, ponieważ raz jest na dekolcie, raz na twarzy, czasem na ręce. Plamka nie łuszczy się, tylko delikatnie swędzi. Po godzinie znika. Z czego to może wynikać?

Jeżeli zmiany, które Pani opisuje nawracają, należy zgłosić się z dzieckiem do dermatologa (ewentualnie do pediatry) w czasie kiedy są obecne. Jeżeli plamki zawsze utrzymują się krótko, tak jak Pani opisuje, proszę zrobić zdjęcie, aby pokazać lekarzowi podczas wizyty. Być może na tej podstawie będzie można postawić rozpoznanie i zalecić odpowiednie postępowanie.

Proszę udać się do dermatologa dziecięcego po badaniu lekarz postawi diagnozę i wdroży leczenie.Niestety bez obejrzenia zmiany ciężko na oko postawić diagnozę