Czym jest czerwona plama na skórze u 4-miesięcznego dziecka?

Dobry Wieczór. Moja 4-miesięczna corka ma na kolanie czerwoną plame, czasami blednie czasami jest szorstka, jest długości ok 15mm szerokości ok 7mm. Stosowaliśmy sudocrem, lanoline, bepanthen, crotlimazol wode z sodą oczyszczoną, mleko mamy. Przez 5 dni byl tez stosowany półsyntetyk Flucloxacillin. Taka sama pojawila sie na brzuchu. Córki to nie swędzi , jest spokojna wesoła. Prosimy wraz z żóną o sugestię co może być przyczyną. Serdecznie Pozdrawiam Grzegorz T.

Proszę udać się do dziecięcego dermatologa na konsultację, niestety bez obejrzenia zmiany i jej zbadania diagnozy nikt nie jest w stanie postawić. Pozdrawiam