Czerwone plamy na szyi u 4-miesięcznego dziecka

Witam, jestem mama 4miesiecznego synka. Około dwoch tygodni temu wyszlo mu na szyjce takie plamy czerwone szorstkie, czasem brzybieraja bialy odcien. Myslalam ze to otarcie od ciuszkow ale dzis zauwazylam za uszkiem podobna plamke. Smarowalam sudocremem i nic. Czy to moze byc atopowe zapalenie skory? Albo uczulenie? Dodam ze karmie tylko piersia, ostatnio jadlam duzo nabialu, czy to ma jakis wplyw? Bardzo prosze o pilna odpowiedz bo nie wiem co robic. Pozdrawiam Kasia

Droga Mamo, tak. To może być od nabiału, ale nie musi.

radziłabym przez 1-2 dni stosować dietę bez nabiału i obserwować dziecko. Jeśli zauważy Pani, że wysypka znika to będzie trzeba zastąpić nabiał w Pani diecie czymś innym, np. mlekami roślinnymi (np. mleko ryżowe, owsiane itd.).
Co ważne - nie powinna Pani stosować diety niezbilansowanej. Jeśli będzie Pani musiała wykluczyć nabiał to prosimy o ponowny kontakt - doradzimy jak to wszystko ze sobą zgrać.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/