Nawracający katar i mokry kaszel od kilku miesięcy u dziecka

Witam! Od września mój synek cierpi z powodu nawracającego kataru, który wywołuje regularnie mokry kaszel. testy alergiczne i badanie na obecność pasożytów nie wykazały niczego niepokojącego. Po chwilowym polepszeniu sytuacja znowu się powtarza i tak wkoło odkąd zaczął chodzić do przedszkola. Nie pomaga regularne czyszczenie noska woda morską ani preparaty na odporność. Co może być przyczyną takiego stanu? Dodam iż w nocy śpi spokojnie, nie poci się, nie chrapie. Dziękuje za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Możliwe, że dziecko ma problemy z zapaleniem zatok. Proszę zgłosić się do pediatry ewentualnie laryngologa.
Pozdrawiam

Witam,

radziłabym też na jakiś czas odstawić słodki nabiał, np. jogurt owocowy czy waniliowy serek homogenizowany. Warto też wprowadzić zwyczaj jedzenia ciepłego śniadania np. kasza jaglana ze startym jabłkiem, płatki owsiane zalane gorącą wodą z dodatkiem np. rozmrożonych malin i łyżką jogurtu naturalnego.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/