Żywienie mlekiem 4-miesięcznego dziecka

Ile ml. mleka powinno wypijać 4miesięczne dziecko? Witam, ile max mleka powinno wypijać 4mieś.dziecko? Moja corka ma skończone 4mies. i pije mleko sztuczne i na dobe wypija około 750-820, czy to nie jest za mało?? Karmie ja co trzy godziny i pije tak przciętnie po 130ml.

Witam serdecznie,
4 miesięczne niemowlę powinno wypijać 120-150 ml mleka na jedno karmienie. Z tego co Pani piszę wynika, że Pani dziecko zjada odpowiednią ilość pożywienia. Najlepszym wykładnikiem by sprawdzić czy dziecko jest dobrze odżywione jest przybieranie ma wadze. Jeśli dziecko przybiera odpowiednio to nie ma się czym niepokoić.
Pozdrawiam ,