Czym są czerwone plamki na skórze uda?

Witam, od około /- tygodnia zauważyłam na zewnętrznej części uda kilkanaście czerwonych plamek. Najpierw wyglądały jaak nieduze siniaki, teraz są płaskie i czerwone. Staram się ich nie drapać ale swędzą. Nie zmieniłam ostatnio nawyków żywieniowych, płynu do płukania tkanin ani nic podobnego. Pamietam, że ok. Tego tygodnia golilam nogi i to stało się niedługo po tym. Ale nigdzie indziej takich plamek nie ma. Ale robiłam też w połowie paź. tatuaż na plecach. Czy to może być np. HIV?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania

Trudno postawić diagnozę bez obejrzenia zmiany, sugeruję wizytę, najlepiej u dermatologa.
Pozdrawiam

0

Co to jest określi lekarz po badaniu. Proszę idać się do lekarz poz lub dermatologa. niestety bez obejrzenia zmiany nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na zadane pytanie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czerwone plamki na skórze

Dzień dobry, na skórze mam wiele czerwonych plamek, wielkości pieprzyków. "Pieprzyki" nie bolą i nie są uciążliwe w życiu codziennym. Proszę o wskazanie możliwości pochodzenia. Równocześnie mam poczucie dużej suchości skóry całego ciała.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Witam! Na podstawie tego opisu trudno wnioskować o charakterze zmian. Jeśli mają wygląd małych jakby wisienek to mogą to być tzw. naczyniaki starcze. Proponuję jednak wizytę u dermatologa, który ma możliwość wykonania dermatoskopii. Do tego czasu proponuję stosowanie balsamu do ciała z mocznikiem lub tzw. emolientów, do kupienia w aptece. Pomoże to zwalczyć problem suchości skóry.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czerwone plamki pod skórą

Pod skórą pojawiły mi się małe czerwone kropki, jest ich mnóstwo jakby cała kolonia, nie bolą nie swędzą,skóra jest gładka,i wydaje mi się że się rozprzestrzeniają jaka jest tego przyczyna ? Jeszcze 2 dni temu nic takiego nie miałem.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty