Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone plamy na ciele i twarzy po wypiciu aspiryny

Jestem przeziębiona i przyjęłam aspirynę. Niestety prawdopodobnie po jej zażyciu na całym moim ciele i twarzy pojawiła się wysypka w postaci czerwonych rozległych plam. Jak się jej dotyka są ciepłe, swędzące i występuje obrzęk. Pije wapno ale jak na razie nic nie pomaga. Proszę o pomoc
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Jest to pokrzywka aspirynowa. Nie wolno pani przyjmować aspiryny ani pochodnych leku, bo dolegliwości będą nawracać.Zgłosić się do lekarza po leki antyhistaminowe.
Pozdrawiam

Dermatolog i alergolog. Prowadzi prywatny gabinet lekarski oraz pracuje w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy