Co znaczą takie wypryski na ciele?

Dzień Dobry, Od ponad miesiąca pojawiają mi się czerwone wypryski na ciele ala pokrzywka. Jest to bardzo swędzące, jedna zmiana utrzymuje się kilka dni. Nie ma to typowych objawów alergii pokarmowej, w której pokrzywka znika po 24. Dodatkowo mam swędzącą i łuszczą się skórę głowy. Byłam u dermatolog, która twierdzi, że na pewno nie jest to alergia. Przepisała leki przeciwhistaminowe, które nie pomagają. Powiedziała, że jeśli zmiany nie ustąpią w ciągu dwóch tygodni ma pobrać biopsję. Nie znajduje w internecie żadnych podobnych przypadków do mojego. Swędzenie jest okrutne, a po jakimś czasie mam wrażenie, że swędzi już nie tylko w miejscach "pokrzywki" ale na całym ciele. Dodam, że zmiany występują wszędzie. Od palców u stopy po twarz. Martwię się o swoje zdrowie. Dermatolog powiedziała, że nie jest to nic zakaźnego a wskazywać może na choroby reumatoidalne.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl