Czerwone plamy na całym ciele

Witam! Ostatnio prowadzę dosyć intensywny fizycznie i psychicznie tryb życia, całymi dniami jestem na uczelni, w weekendy robię intensywne treningi siłowe i jeżdżę na basen. Na dobitkę skorzystałem pod koniec weekendu z sauny, w której przesiedziałem dobre pół godziny. Osłabiłem się dość znacznie, lekko przeziębiłem i pojawił się główny problem - wysypka na całym ciele za wyjątkiem twarzy, przedramion i dłoni. Wysypka to czerwone, umiarkowanie swędzące plamki, które w miarę rozwoju powiększają się i łuszczy się na nich naskórek - wtedy swędzą bardziej. Pojawia się ich coraz więcej, jeszcze przed tą sauną swędziała mnie trochę skóra, ale żadnych plamek nie zauważyłem. Co to może być? Jak wygląda leczenie? Czy mogę chodzić tak na basen? Czy da się jakoś sprawić by wysypka była mniej widoczna? Jestem studentem i mam obowiązkowy basen a ciało z wysypką nie prezentuje się najlepiej. Nie mam możliwości zrezygnowania z zajęć na basenie (nawet ze zwolnieniem lekarskim). Bardzo proszę o pomoc!

Witam! Na podstawie opisu dolegliwości i obrazu wykwitów wydaje się, że wysypka może mieć podłoże alergiczne. Jednakże trudno jest to stwierdzić bez bezpośredniej oceny zmian. W przypadku potwierdzenie przyczyny alergicznej leczenie powinno opierać się na określeniu i eliminacji alergenu, który wywołuje nadwrażliwość. Oprócz tego leczenie powinno zawierać odczulanie nieswoiste, które polega na stosowaniu leku antyhistaminowego, witaminy C oraz wapnia. Odpowiednie leczenie spowoduje ustępowanie zmian skórnych, niestety nie ma sposobów na szybszą poprawę wyglądu skóry. Jeśli to możliwe należy ograniczyć lub zaprzestać tymczasowo wizyt na basenie. Opisywana wysypka wymaga bezpośredniej oceny dermatologa, ostatecznie może to być również lekarz rodzinny. Pozdrawiam serdecznie!