Czerwone plamy na skórze głowy i dłoni

Dzień Dobry Od dłuższego czasu z tyłu głowy mam czerwoną plamę nie swędzi ale skóra się łuszczy smaruje masciami ale nic nie pomaga, co to może być ?? a od ok miesiaca pojawiły sie mi pojedyncze plamki na wewnetrznej stronie dłoni również nie swedzace martwi mnie to , gdyż stosuje masci witame a i nic nie pomaga. Bardzo proszę o państwa opinię co to może być i jakie środki mam zastosowac aby plamki znikneły i czy to może być łuszczyca????dziekujeMagda

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany najpewniej mają podłoże infekcyjne lub alergiczne. Teoretycznie możliwe są jednak także inne schorzenia dermatologiczne. Zmiany powinien ocenić lekarz POZ podczas bezpośredniej wizyty lub specjalista dermatolog.