Czerwone plamy na twarzy u dziecka po kąpieli

moja wnuczka od kilku dni ma na buzi czerwone plamy po dotyku po kapieli i wytarciu tez ma plamy które po chwili znikaja

Lek. Tomasz Budlewski

Szanowana Pani prawdopodobnie jest to jakiegoś rodzaju uczulenie. czy w ostatnim czasie nie zmieniała Pani np proszku do prania lub płynu do kąpieli/mydła. Jeśli nadal objawy będą występować proszę skontaktować się z lekarzem, być może będzie konieczność stosowania kosmetyków oraz innych produktów hipoalergicznych. Ale tak jak pisze najpierw proszę udać się do lekarza, aby pediatra obejrzał dziecko na własne oczy. pozdrawiam