Czerwone, szorstkie plamy na buzi u dziecka

W Wielki Czwartek pokazały się delikatne zmiany na twarzy mojego syna - wyglądał to tak jak bym zjadła coś nieodpowiedniego i małego by uczuliło. Odstawiłam go od piersi, bo byłam pewna, że to od tego, że coś zjadłam. Zaznaczam, że dziecko jest karmione od 5 doby życia sztucznym mlekiem NAN PRO HA 1, ponieważ miałam za mało pokarmu. W nocy karmiłam małego piersią na żądanie. W Wielki piątek zmiany się nasiliły i przybrały bardziej czerwonego koloru. Odstawiłam zupełnie małego od piersi. We wtorek po świętach poszliśmy do pediatry. Lekarka zapisała mu dwie maści robione w aptece, 1. z witaminą A do codziennego stosowania 2-3 razy dziennie oraz 2. Hydrocort 1,0 (nie mogę się doczytać, ale Pani dr mówiła, że jest na bazie sterydów). Drugą maść mieliśmy stosować przez pięć dni i zrobić przerwę. Po 2-dniowej przerwie zmiany znowu się pojawiły. Syn kąpany jest w oliatum. Dopajany miedzy karmieniami herbatką Bobovity rumiankowa (łagodna). Mleka dostaje 120ml co 4 godziny czyli 6x dziennie, 5 kropli Biogaji oraz witaminę D. Boję się, że mojemu synkowi zostaną blizny na twarzy. Bardzo proszę o pomoc. Po konsultacji tel. z Panią dr mamy przez kolejne 2 dni smarować buzię sterydową maścią i zrobić przerwę aż do wtorku i wtedy zobaczymy zmiany. Do lekarza mamy iść we wtorek. Nigdzie indziej na ciele syn nie ma żadnych zmian. Proszę o konsultacje! Pozdrawiam, Agnieszka

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany u dziecka mogą mieć podłoże alergiczne. Jeżeli zastosowane leczenie nie pomoże być może wskazana będzie zmiana mleka.  Powodem może być również inny produkt, kosmetyk. Często kosmetyki, nawet przeznaczone dla niemowląt są powodem objawów.
Konieczna jest niestety ponowna wizyta u lekarza, do tego czasu proszę zastosować zalecone środki.
Pozdrawiam