Czerwone zmiany skórne podczas stosowania Izoteku

Witam. Zażywam od kilku miesięcy Izotek w dawce najpierw 20mg, teraz 10mg dziennie. Bezpośrednio nad jedną i pod drugą czerwienią wargową (wargą) pojawiła się czerwona, boląca obwódka. Pojawiało mi się takie coś już dwa razy, na ogół po 4 dniach ustępowało, przedtem łuszcząc się. Czy można jakoś złagodzić objawy i pozbycie się tych czerwonych zmian skórnych?

Najprawdopodobniej doszło do nadmiernego wysuszenia ust, co często towarzyszy kuracji Izotekiem. Należy smarować usta delikatną, obojętną maścią natłuszczającą, dodatkowo na noc stosować balsam do ust.