Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone zmiany skórne podczas stosowania Izoteku

Witam. Zażywam od kilku miesięcy Izotek w dawce najpierw 20mg, teraz 10mg dziennie. Bezpośrednio nad jedną i pod drugą czerwienią wargową (wargą) pojawiła się czerwona, boląca obwódka. Pojawiało mi się takie coś już dwa razy, na ogół po 4 dniach ustępowało, przedtem łuszcząc się. Czy można jakoś złagodzić objawy i pozbycie się tych czerwonych zmian skórnych?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Opryszczka narządów płciowych

Najprawdopodobniej doszło do nadmiernego wysuszenia ust, co często towarzyszy kuracji Izotekiem. Należy smarować usta delikatną, obojętną maścią natłuszczającą, dodatkowo na noc stosować balsam do ust.

0

W przypadku tej kuracji proszę spróbować DECUBAL lub URIAGE balsam do ust i 2 litry wody dziennie.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy