Czerwono-brązowe krwawienie i swędzenie w pochwie - co to oznacza?

Ostatnią miesiączkę miałam 7 grudnia 2010 roku, wczoraj dostałam miesiączkę, jednak trochę jest to dziwne i nigdy się mi to wcześniej nie przytrafiło. Mam czerwono-brązowe krwawienie z grudkami, swędzi mnie strasznie w „środku”, mam opuchnięte wargi sromowe. Nie mam bólu podbrzusza ani w ogóle nie boli mnie brzuch. Co może być tego przyczyną?

Witam serdecznie,

świąd oraz zaczerwienie okolic intymnych świadczy o stanie zapalnym. Ten stan zapalny może przyczynić się do przyspieszenia miesiączki oraz zmiany jej charakteru.

Dlatego wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Pozwoli to na postawienia właściwej diagnozy oraz włączenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam