Czerwono-brązowe plamy na powiekach

Witam. Mam pytanie odnosnie moich powiek. Od pewnego czasu sa na nich czerwono brazowe plamy ktore sie luszcza. W zeszlym roku rowniez z tym walczylam po prawie pol roku zeszlo bez sladu. Teraz wrocilo ale bardziej nasilone. Te plamy swedza sa suche luszcza sie. Rano powieka jest spuchnieta. Narazie dotyczy to jednej ale widze ze na druga tez sie zaczyna przenosic. Sa bardzo podraznione. Zrezygnowalam z makijazu smaruje mascia nagietkowa po ktorej strasznie te powieki swedza :( co to moze byc?

Być może jest Pani uczulona na składnik jakiegoś kosmetyku lub mydła, tuszu do rzęs. Proszę się zastanowić czy nie da się skorelować powstających zmian ze zmianą kosmetyku lub elementu makijażu. Dobrze zasięgnąć opiniii w gabinecie dermatologicznym.