Częściowa resekcja żołądka u 26-letniej osoby

W 4tyg po czesciowej resekcji zoladka rana po drenie jest jeszcze niezagojona i ropieje czy to normalne? Dren byl wyciagniety ponad 2 tyg temu.. Wystepuja tez klucia w tej okolicy ale jakby bardziej wyczuwalne wewnatrz brzucha czy powodem jest gojaca rana po drenie?

Pana stan nie jest normalny. Jest objawem powikłania, albo infekcyjnego- tak jak napisał Pan ropienie rany albo nieszczelności zespolenia- być może tworzy się przetoka. Może należałoby wykonać USG okolicy operowanej?