Częste biegunki przy Zespole Jelita Drażliwego

Kilka lat temu,zaczęły się u mnie czeste biegunki,lekarz stwierdził ze to zespół jelita wrażliwego,ale niepokoi mnie to ostatnio ponieważ od 1,5 roku z powodu choroby prawie nie wychodzę z domu, jestem odcięta od normalnego życia i codziennego stresu,a silne bóle,aż robi mi się słabo z biegunkami pojawiają się dość często,ratuje się laremidem,przewaznie po 2 dniach znowu wraca biegunka,po czym mam spokój tydz.lub dwa.Czy powinnam się zdiagnozować,czy to jednak jelito drażliwe i czym leczyc?

Czy została wykonana kolonoskopia z oceną jelita cienkiego?
Na jakiej podstawie rozpoznano IBS? W leczeniu IBS stosuje się konkretne leczenie do ustabilizowania stanu.
Nie podała Pani żadnych informacji odnośnie stosowanego leczenia u Pani