Zespół jelita drażliwego oraz biegunki i przelewanie w brzuchu

Witam. Mam zdiagnozowane zespol jelita drazliwego ( diagnoza postawiona po badaniu palpitacyjnym, wywiadzie, badaniach : lambia, pasożyty, grzyby, celiaklia, krew utajona w kale- wszystkie prawidlowe. Wtedy meczyly mnie gazy i wzdęcia, teraz mniej za to pojawiają sie biegunki- nie są jak przy zatruciu, ale luzne stolce czesto od razu po posiłku, jak również burczenie i przelewanie sie w jamie brzusznej. Czy są to typowe objawy Ibs? Czy konieczne są jednak bardziej inwazyjne badania?

Objawy są dość typowe dla schorzenia IBS, ale zazwyczaj, aby jednoznacznie postawić tą diagnozę należałoby wykonać kolonoskopię. Dopiero po wyniku kolonoskopii, jeśli wykluczy się schorzenia morfotyczne w zakresie jelita grubego można rozpoznać ostatecznie IBS. Najlepiej, aby dalszym prowadzeniem i postępowaniem zajął się gastroenterolog.