Częste bóle brzucha wokół blizny po wycinanym wyrostku

Ponad 8 lat temu mialam wycinany wyrostek,do tej pory mam czeste bole brzucha i okolicy blizny,a wieczorami mam napuchniety i obolaly brzuch.Czy to moga byc objawy pozostawienia obcego ciala w jamie brzusznej.

Wskazana konsultacja chirurgiczna

Z wyrazami szacunku
dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
Zdarza się, iż po zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego powstają w okolicy zrosty (zresztą, jak po każdym otwarciu jamy brzusznej), odpowiedzialne za objawy występujące u Pani. W 22-letniej pracy w Klinice chirurgicznej - nigdy nie spotkałem się z pozostawieniem ciała obcego po takim zabiegu - teoretycznie wszystko w życiu jest możliwe.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski