Częste krwawienia z nosa a możliwe dolegliwości

witam. już od ponad tygodnia mam problem z krwawieniem z nosa. wystepuje on z jednej lub obu na raz dziurek. krew nie jest bardzo obfita lecz częsta. towarzysza przy tym bóle głowy. czy to groźne? czego może to być objaw? grozi to śmiercia?

Dobry wieczór,

Proszę kontrolować ciśnienie tętnicze. Być może krwawienia są wynikiem nadcisnienia tętncizego, wówczas nos jest tzw. "wentylem bezpieczeństwa", a w wyniku krwawienia dochodzi do obniżenia ciśnienia. Warto również oznaczyć sobie układ krzepnięcia i morfologię celem określenia ilości płytek krwi - mała ich ilość, to większe ryzyko krwawień. Jeśli ma Pan bóle głowy , to może się to wiązać z nadciśnieniem tętniczy. Proszę nie obawiać się śmierci, tylko na spokojnie wybrać do lekarza, który zbada Pana, zaleci odpowiednią diagnostykę, a w razie potrzeby zaleci skuteczne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz