Wzrost ciśnienia i krwotoki nosem i gardłem
Witam, Piszę z pytaniem o to, jakie badania wykonać, ponieważ ostatnio przy wzroście ciśnienia (do 190/110) dostaję już drugi raz krwotoku nosem i gardłem, pochylając się nad wanną. Nie znam przyczyny. Po raz trzeci zdarzyło się to podczas snu, samym gardłem. Tomograf głowy nic nie wykazał, Holter również. Wyniki są w porządku. Do jakiego lekarza się udać? Jakie badania wykonać? Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Test na krew utajoną w kale
Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.
Szanowna Pani,
Krwotok z nosa i ściekanie krwi po tylnej ścianie gardła mogą wystąpić w wyniku wzrostu ciśnienia tętniczego. Krwawienie z nosa u chorych na nadciśnienie tętnicze nazywane było kiedyś "wentylem bezpieczeństwa". Dlaczego? Jest to naturalny upust krwi, który w sposób naturalny prowadzi do spadku ciśnienia tętniczego i zapobiega zagrożeniom jakie niesie ze sobą nagły wzrost ciśnienia tętniczego. Proszę udać się do specjalisty chorób wewnętrznych lub lekarza rodzinnego celem leczenia nadciśnienia tętniczego. Po unormowaniu wartości ciśnienia Pani kłopoty powinny zniknąć.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz