Stany polegające na wzrostach ciśnienia tętniczego

Witam Mam 43 lata, od mniej więcej roku miewam dziwne stany polegające na wzrostach ciśnienia tętniczego. Zazwyczaj moje ciśnienie oscylowało w granicach normalnego 110/70, Tymczasem od około 2 tygodni męczy mnie stan gdzie nagle beze przyczyny, ciśnienie wzrasta do 150/100 i pojawia się wysokie tętno około 130 (spoczynek). Taki stan trwa np. 1 dzień i potem dłuższy okres spokoju. Robiłam badania EKG, krwi: chloesterol, TSH, cukier, wszystko wyszło w normie. Raz miałam spadek potasu do 3,68.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może konieczne będzie wykonanie 24 godzinne badanie monitorowania ciśnienia tętniczego. Proszę udać się do lekarza kardiologa.