Częste oddawanie moczu a badanie posiewu

witam państwa mam problem z moczem często oddaje mocz, a mało pije. nie mam żadnej infekcji, zrobiłam pomiar według pojemnika na posiew moczu. pomiar zrobiony jest po 2 szklankach godz. poj. moczu 8.00 25 9.00 25 10.00 90 11.30 30 13.00 40 14.43 90 15.17 25 16.15 80 17.00 50 17.35 50 18.10 70 18.53 70 19.50 60 w nocy chodzę to samo często co dwie godziny,co mam zrobić poradźcie mi?

Witam!
Częste oddawanie moczu może być spowodowane zakażeniem układu moczowego. Zwykle towarzyszą temu objawy takie jak: pieczenie i ból przy oddawaniu moczu, uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza, pobolewanie w podbrzuszu. Rzadszą, ale groźniejszą przyczyną częstomoczu są schorzenia nerek. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości należy wykonać badanie ogólne moczu i posiew moczu. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości lekarz może zlecić wykonanie innych dodatkowych badań. Niestety nie ma prostego, domowego sposobu na zmniejszenie częstotliwości wizyt w toalecie. Konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie badań, ponieważ w przypadku występowania zakażenia lub choroby nerek jedynie leczenie tych stanów może przynieść ulgę.
Jeśli występują u pani objawy odpowiadające zakażeniu dróg moczowych (które opisałam powyżej), a nie może Pani zasięgnąć szybko porady lekarskiej, to może Pani zastosować furaginę (dostępną bez recepty), zgodnie z zaleceniami z ulotki.
Jeśli objawy nie zmniejszą się lub będą się utrzymywać proszę koniecznie udać się do lekarza.