Częste oddawanie moczu u 62-latki

pytanie , mam w normie kwas moczowy , mocznik, kreatynina czesto podwyzszona (1.04. 1.1 0,9) sod , potas cl w normie , GFR 57 mam p-ciala p-jadrowe w mianie 1;320 innych p-cial nie stwierdzono , bardzo czesto oddaje mocz , nieraz co 30 minut , zdzrza sie czesciej , sa tez przerwy 1,5 h , jakie mam jeszcze zrobic badanie i co zrobic , zeby nerki zatrzymywaly wode

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety istotne jest jakie zastosowano leczenie w Pani przypadku. W celu dokładnego ustalenia leczenia farmakologicznego, które wspomoże pracę nerek musi się Pani udać do lekarza nefrologa, natomiast miano przeciwciał może być związane z chorobą reumatyczną (np. toczeń rumieniowy układowy) i w związku z tym zalecam wizytę u reumatologa. Pozdrawiam.