Wyniki badania moczu u 35-latki

Witam.Mam 35 lat jestem kobieta, 158 cm wzrostu i 66 kg. Proszę o opinie czy powinnam się udać z moimi wynikami do nefrologa lub innego lekarza. ALDO 600 PG/ml ARO 4,07 KERATYNINA 48,9 umol/l (40-80) MOCZNIK 20,1 mg/dl (15-43,2) eGFR >60 ml/min/1,73 kwas 5 HIAA 52,8 umol(10-40). Czy te wyniki są całkowicie w normie ?czym te zaburzenia mogą być spowodowane.

Lek. Tomasz Budlewski

te badania dotyczą krwi czy również moczu? W przypadku aldosteronu i ARO ważne jest to czy zostały wykonane prawidłowo czyli tak:
->Poziom aldosteronu mierzy się we krwi pacjenta lub w dobowej zbiórce moczu. Pobrania dokonuje się rano, w pozycji leżącej. Pacjent powinien przed badaniem odstawić leki moczopędne, inhibitory ACE, a spożycie sodu i potasu powinno być odpowiednio znormalizowane.
Jeśli tak to wyniki te są nieprawidłowe tj powyżej górnej granicy normy. Może to wskazywać na chorobę nadnerczy. Nieprawidłowy jest też poziom kwasu 5-HIAA. Kreatynina, mocznik, GRF w normie. Ja radze udać się z tymi wynikami do endokrynologa.