Częste zachorowanie na gardło

Witam mam 30 lat jestem kobietą mój problem polega na tym że często choruję na gardło tak że to mi uprzykrza życie ! . Jest 21 grudnia znów wizyta w cało dobówce i antybiotyk AMOKSIKLAV ( 875 mg + 125 mg ) ! . Nie wiem co robić i w jakim kierunku się badać i udać do jakiegoś konkretnego specjalisty żeby mógł mi pomóc i w jakikolwiek zmniejszyć tą zachorowalność ! .Gardło i ropna wydzielina też jest często ! . Czy tak częste chorowanie może być groźne dla organizmu? .

Podobne objawy mogą być objawami somatyzacyjnymi wynikającymi z trudności emocjonalnych, na podłożu psychologicznym. Jeśli zatem lekarze wykluczają inne przyczyny częstych zachorowań w obszarze górnych dróg oddechowych, warto skonsultować się z psychologiem i przyjrzeć innemu- tj psychicznemu- podłożu trudności. W przypadkach nerwicy ( w tym somatyzacji) psychoterapia jest często najszybszą i najbardziej skuteczną metodą poradzenia sobie z zaburzeniami.