O czym świadczą tak częste choroby gardła?

Witam. Już nie wiem, co mam robić. Od pół roku, średnio co miesiąc, choruję na ropne zapalenie gardła i ucha. Przez ostatnie półrocze zjadłam około 10 antybiotyków przepisanych przez laryngologa oraz lekarza rodzinnego. Bardzo często w buzi, na języku i ustach mam po parę aft. Ostatnio nawet zaczęły pojawiać nawet na migdałach, co bardzo utrudnia jedzenie, ponieważ są bardzo bolesne. Dodam, że ostatnio bardzo wypadają mi włosy oraz siniaki pojawiają mi się na nogach i rękach bez przyczyny. Zrobiłam Aso - wyszło w normie, morfologia też chyba bez zastrzeżeń: leukocyty 5,4 Erytrocyty 4,6 Hemoglbina 13,8 Hematokryt 39,70 MCV 86 MCH 30 MCHC 34,8 płytki krwi 274 limfocyty 43,1 % monocyty 6,9 % eozynofile 2,4 Bazofile 0,2 % neutrofile 2,54. Dodam, że teraz znowu mam powiększone węzły chłonne na szyi, białe plamy na lewym migdale, a na prawym afty i boli mnie prawe ucho. Afty na gardle bolą przy jedzeniu, a przy połykaniu śliny kłują. Na zewnętrznej stronie ust też są oraz na języku. Ostatnio czuję się zmęczona i apatyczna. Co to może być? Proszę o pomoc, ponieważ te choroby bardzo utrudniają życie.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Proponowałabym udać się do doświadczonego specjalisty laryngologa z kompletem Pani badań. Po osobistym zbadaniu Pani i analizie ywników, zaleci ona dalsze postępowanie. Należałoby szukać przyczyny tak częstych infekcji. Ostatecznością w tej sytuacji jest usunięcie migdałów podniebiennych.