Częste zapalenia gardła a nerwica

witam odkąd pamiętam miałem tendencje do zapalenia garda i migdałków rok temu miałem zabieg usunięcia anginy i zapalenia zniknely ale czesto odczowam drapanie laskotanie w gardle ktore pobudza do kaszlu lekarz rodzinny mówi ze samo gardło wygląda dobrze węzły sa ok robiłem wymazy nic nie wychodzi poza zniszczona antybiotykami śluzówka... jakie mogą być przyczyny dolegliwości dodam ze mam tez problem z nerwica

Witam,
jak rozumiem podejmował już Pan próby znalezienia medycznego podłoża obserwowanych objawów (ta część jest istotna przy poszukiwaniu przyczyn opisywanych symptomów). Jeśli lekarz nie stwierdził żadnego medycznego podłoża warto wybrać się do psychologa, psychoterapeuty czy prowadzącego Pana lekarza psychiatry (zakładam, że uczęszcza Pan na wizyty w związku z rozpoznaną nerwicą). Tylko specjalista w oparciu o podane przez Pana dokładne informacje będzie w stanie postawić stosowną diagnozę. Wspomnę jednak, ze zaburzenia lękowe (tzw. nerwica) sprzyjają pojawianiu się dodatkowych objawów tj. zaburzenia psychosomatyczne, o których mówi się m.in. w przypadku kaszlu. Podkreślam jednak, że ważne jest sprawdzenie przyczyn medycznych i indywidualna konsultacja ze specjalistą
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl