Problem z poruszaniem ręką podczas myślenia o tym

Witam, od kilku miesięcy mam problem z poruszaniem ręką, (uczucie jakby biceps nie działał lub działał połowicznie) trochę tak, jakby odmawiał posłuszeństwa, sprawia mi to ogromny problem przy pisaniu. Zdałam sobie też sprawę że pojawia się to tylko wtedy, gdy przypomnę sobie o tym mięśniu. W internecie przeczytałam że jest to choroba psychosomatyczna. Dodam, że w tym roku pisze maturę co powoduje stres od około pół roku. Proszę o radę, jak można pozbyć się tego uczucia.

Witam,
w związku z doświadczaną przez Panią trudnością warto byłoby skonsultować się najpierw z lekarzem. Jeśli ten nie stwierdzi żadnych przyczyn medycznych, to warto rozważyć psychosomatyczne pochodzenie dolegliwości. Stres, jakim jest matura, jak najbardziej może sprzyjać pojawianiu się takich objawów. W takiej sytuacji polecałabym udanie się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty. Po postawieniu stosownej diagnozy specjalista będzie w stanie ustalić program terapii, który powinien spowodować ustąpienie objawu.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl