Nadmierny stres i mdłości u 21-letniej osoby

Witam. Mam problem. Nie umiem i nie mogę zapanować nad nadmiernym stresem nad nadmiernymi nerwami. Denerwuje się byle czym pod wpływem stresu mi nachodzą mdłości że nic nie mogę zjeść. W konsultacjach z lekarzami wyszło wszystko ze jest ok pod względem gastroskopowym. Chodzę do psychologa ale to nic nie pomaga mi ;/ Proszę o rady oraz o jakieś stosowne wskazówki jak sobie z tym poradzić. ;/ Pierwsze spotkanie z kimś, szkoła czy jak mam jechać w gości gdzieś to mi wszystko bardzo dokucza nerwy..

Psychoterapia jest procesem. Wyniki nie są często widoczne po pierwszym spotkaniu, ale dopiero po kilku, pod warunkiem aktywnego działania na rzecz zmiany i zaangażowanej pracy nad sobą. Zachęcam do porozmawiania o tym ze swoim psychoterapeutą. Pani wątpliwości i poczucie braku postępów może być ważnym aspektem terapii.

Witam,
trudności związane ze stresem i niewystarczającym radzeniem sobie z napięciem warto leczyć z pomocą metod psychoterapeutycznych. Proszę pamiętać, ze takie oddziaływania nie dają natychmiastowych rezultatów, a zmiana pojawia się z czasem, przy zaangażowaniu w proces. O swoich wątpliwościach warto porozmawiać z psychologiem Panią prowadzącym. Dzielenie się takim trudnościami i wątpliwościami stanowi ważny element leczenia. Ze specjalistą, pod opieką którego Pani pozostaje warto też rozważyć możliwość zastosowania farmakoterapii (proszę jednak pamiętać, że nie jest to konieczny element leczenia, a jego stosowanie silnie zależy od konkretnych, doświadczanych przez Panią objawów i ich charakteru).
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry,
Opisane objawy przypominają fobię społeczną. Leczy się ją poprzez psychoterapię.
Czy ufa Pani swojemu terapeucie? Czy ma Pani świadomość, że potrzebuje Pani pomocy? Proszę zaufać terapeucie i powiedzieć jemu o wszelkich wątpliwościach. Wtedy pojawią się efekty.
Powodzenia!