Psychoterapia silnego stresu

Witam czy psychoterapełta wyleczy mnie ze stresu ? Mam bardzo cieżki przypadek byle jaka błachostka i ja już się stresuje a za tym idą nudnosci a nawet wymioty nie moge normalnie funkcjonować . Ile trzeba wizyt by przepisał mi jakieś leki ? I czy te leki otumaniają ?

Dzień dobry!

Bardzo silne, nadmierne reagowanie na stres może być objawem różnych chorób i problemów. Nie jest możliwe postawienie diagnozy przez Internet. Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Jeśli stwierdzi taką potrzebę, jest możliwe przepisanie leków już podczas pierwszego spotkania. Leki nie muszą uzależniać ani wpływać na codzienną sprawność, trzeźwość myślenia itp. Warto również rozważyć psychoterapię, które jest procesem odkrywania, dlaczego w taki sposób reaguje na stres, z jakiego powodu oraz treningiem, jak to zmieniać, jak się uspokajać, zdobywać kolejne umiejętności, radzić sobie ze swoimi wadami, trudnościami oraz dobrze wykorzystywać swoje zalety. Niestety, nikt nie "wyleczy Pana ze stresu", ponieważ doświadcza go każdy człowiek, każdego dnia - to naturalne i nieuniknione. Może się za to zmienić Pana radzenie sobie ze stresem i z trudnymi sytuacjami.

Pozdrawiam!

Psychoterapia pozwala nauczyć się lepszych sposobów radzenia sobie z emocjami, trudnościami, stresem niż poprzez somatyzacje (takie jak np. opisane przez Pana bóle brzucha). Warto jednak pamiętać, ze leki może zapisać tylko psychiatra, natomiast psychoterapią zajmują się psycholodzy i psychoterapeuci, którzy (jeśli nie są lekarzami) nie maja uprawnień do wystawienia recepty.