Częstotliwość badań laboratoryjnych przy chorobach tarczycy

witam od stycznia 2015r lecze nadczynnosc tarczycy chcialabym wiedziec jak czeste wizyty sa potrzebne przy tej chorobie u endokrynologa czy co miesiac robienie badan i wizyta to komiecznosc? dziekuje za odpowiedz

Dzień dobry,

Odpowiedź na Pani pytanie zależy m.in. od choroby na którą Pani choruje. Czy jest to nadczynność tarczycy w przebiegu choroby Graves-Basedkowa, wola wieloguzkowego, czy np. gruczolaka autonomicznego. Zależy również od odpowiedzi Pani organizmu na leczenie i od metody leczenia. Proszę zaufać swojemu lekarzowi i dostosować się do proponowanych przez niego częstości wizyt. Jeśli będzie Pani w remisji na podtrzymującej dawce leków, to nie będą konieczne tak częste wizyty.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz