Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Dzień dobry,

Wygląda na to, że bierze Pani zbyt dużą dawkę Letroxu, bo TSH jest w dolnej normie. Wiele zależy również od tego ja księ Pani czuje i jakie ma objawy. Proszę jeszcze spojrzeć na normy dla laboratorium w którym oznaczała Pani wynik. Mogą one nieznacznie się różnić w zależności od metody oznaczania). Proszę udać się do endokrynologa, bo zalecane stężenie TSH po zabiegu zależy również od przyczyny usunięcia tarczycy.Jeśli był nią np. nowotwór, to wtedy zaleca się supresję TSH, po zabiegu z powodu wola guzowatego, czy choroby Graves-Basedowa niekoniecznie.... Ważne jest również badanie fizykalne pacjenta. Jeśli nie był to zabieg z powodu nowotworu, to sugerowałbym zmniejszenie dawki, ale proszę udać się do lekarza, aby ocenił stan Pani zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy