Częsty kaszel u 3,5-latki

MOja córka ma 3,5 latka bardzo często doskwiera jej kaszel. Z uwagi, ze mieszkamy w Anglii tutaj nie leczą tej dolegliwości, od 5 tygodni kaszle od suchego do mokrego teraz od nowa nawrót, podaję mucosolwan i sok z cebuli, nacieram spyrytusem, czy to pomożę? Co Pan/i moze mi doradzić prosze o pomoc i opinię . Zdesperowana mama Ala .

Magdalena StusiĹska

Witaj,
Dzieci w wieku przedszkolnym często łapią niegroźne infekcjr- więc jeśli dziecko nie gorączkuje i nie ma innych objawów niepokojących, nie ma powodów do zmartwień.
Mucosolvan jako lek rozrzedzający wydzielinę nie powinien byc podawany w nocy- ponieważ nasila odruch kaszlowy. Sok z cebuli na pewno nie jest szkodliwy.
Przy kaszlu suchym bardzo pomaga wietrzenie i nawilżanie pomieszczeń w których przebywa dziecko. Prosze pamiętać, że przy grzaniu kaloryferami suche powietrze podrażnia śluzówki i nasila kaszel.