Duszący kaszel i drapanie w gardle

Witam, od paru dni męczy mnie duszący kaszel. Strasznie drapie w gardle a sam kaszel jest tak duszący że dochodzi do odruchu wymiotnego. Łagodnieje przy wilgotnym i pogarsza się przy suchym powietrzu. Dusi i nie chce puścić. Ponadto odczuwam ogólnie rozbicie mam też katar. Co z tym zrobić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję wizytę u lekarza, picie dużej ilości płynów, nawilżanie śluzówki gardła, częste wietrzenie pomieszczeń, inhalacje z soli fizjologicznej.
Pozdrawiam