Męczący kaszel doprowadzający do wymiotów

Drugi miesiąc meczy mnie kaszel okropnie męczący na początku aż wymiotowałam przy nim bo nie mogłam odkaszleć, buzia mi się nie zamykała, dostałam doxycylinum pomogło ale nie do końca po 2 tyg. wrócił kaszel ale doszłam ze to zatoki bo czułam że mi dużo wydzieliny spływa z góry do gardła , dostałam amoxycylinum, kaszel trochę ustapił ale nie calkiem,w suchych pomieszczeniach mnie drapie w gardle i wtedy kaszle , już nie taki wielki jak na początku ale meczacy i czuje wciąż flegme w gardle.I li

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel poinfekcyjny może się jeszcze utrzymywać kilka tygodni, sugeruję inhalacje z soli fizjologicznej i nawilżanie śluzówki gardła.
Pozdrawiam