Czy aceton może zaszkodzić kobiecie w ciąży?

Witam! Jestem w 28 tyg. ciąży, podczas wykonywania manikiuru hybrydowego doznalam lekkiego skaleczenia przy paznokciu ( podczas pilowania paznokcia), czy aceton oraz lakiet do manikiuru hybrydowego mogly dostac się do krwioobiegu i zaszkodzić Maleństwu? Dodam, że skaleczeniu leciutko towarzyszyła krew i miejsce to szczypalo przy kontakcie z acetonem i lakierem. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo teraz jestem zmartwiona.

Lek. Michał Lenard

Spokojnie, nie zaszkodzi Pani w ten sposób dziecku. Nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!