Czy nie zaszkodzę Duphastonem sobie i dziecku?

Za mały płód w 9 tyg ciąży (o ok 1 tydzień) w stosunku do zbyt dużego pęcherzyka. Lekarz przepisał lek Duphaston by, jak powiedział wspomóc maleństwo do wzrostu,ale nie widzę takich informacji o tym leku ani w ulotce ani w Internecie. Czy lekarz ma rację?nie zaszkodzę Duphastonem sobie i dziecku? Mam brać 2 tabletki dziennie, oprócz tego biorę witaminy i kwas foliowy codziennie.

Lek. Michał Lenard

Duphaston jest zupełnie nieszkodliwy dla płodu, nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!