Czy aerozol w sprayu nasorin aqua może być stosowany u dzieci od 1 dnia życia?

Czy aerozol w sprayu nasorin aqua może być stosowany u dzieci od 1 dnia życia, czy u starszych?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli nie ma wskazań, to nie powinno się stosować aerozoli nawilżających bez potrzeby. U noworodków śluzówka jest bardzo delikatna i generalnie aerozole raczej są niewskazane, tylko krople. Jeżeli zaś istnieje potrzeba nawilżania śluzówek nosa, to powinno się to robić po konsultacji z pediatrą.