Czy aktywność fizyczną można zacząć od treningu na rowerze?

Witam jestem osoba z siedzacym trybem życia (praca w domu przy komputerze) waga w normie, chce zacząć aktywność dla zdrowia tylko i wyłącznie nie bardzo wiem jak, moja kondycja lezy, pale paoierosy. Czy np rower stacjonarny 20-30 bylby w stanie podnieść stan zdrowia i kondycję? Nie wiem od czego zacząć ani jak sie zabrać, prosze o poradę

Witam serdecznie,
jeżeli nie ma Pani problemów z układem kostnym, ruchowym, stawami to należy wybrać taką aktywność fizyzna która bedzie sprawiała Pani przyjemność i włączyć jej systematyczność. Może to być oczywiście rower. Tak jak Pani pisze proszę zacząc małymi krokami od 20 minut a potem zwiększać tempo i czas wysiłku.
Powodzenia!
Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,
Jak najbardziej rower będzie dobry i na początek i w podczas dalszej przygody ze sportem. 30 minut dziennie to w sam raz, a w przypadku rowerka stacjonarnego, można połączyć przyjemne z pożytecznym i na przykład oglądać jednocześnie telewizję. :)
Polecam też jako wysiłek mało wymagający i poprawiający kondycję - wizyty na basenie, nordic walking, zajęcia fitness czy zumby dla początkujących. Opcji jest wiele, więc jeśli któraś nie będzie odpowiadać, zawsze znajdzie się inna!

Pozdrawiam serdecznie,
Marek Aleksander Przondo,
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://Facebook.com/dietetycznyguru/