Czy alkohol ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mam pytanie. Czy alkohol ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych, obniża ich działanie? Np. po wypiciu 3 czy 4 lampek wina mogę spokojnie kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia? Czekam na odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Alkohol nie powinien zaburzać działania tabletek antykoncepcyjnych.