Czy androstendion da się łatwo zbić?

Witam, wykonalam badania hormonalne w 20dc (cykle 29-30dniowe) proszę o pomoc w interpretacji: estradiol 173 (faza lutealna 49-391) prolaktyna 19.08, progesteron 8,89 (cykl był bez owulacyjny, potwierdzone na usg) testosteron 0,51 (0,00-0,75), androstendion 4,28 (0.3-3.3). Czy androstendion da się łatwo zbić? I czy on może być przyczyną bezskutecznych starań o dziecko? Co te wyniki oznaczają dla mnie?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka hormonalna i odpowiednie testy obciążenia . Proszę zgłosić się do endokrynologa