Interpretacja wyników hormonalnych wykonanych w 24 dniu cyklu

interpretacja wyników hormonalnych wykonanych w 24 dniu cyklu.FSH-5,5 normy faza folikularna 2,5-10,2 faza owulacyjna 3,4-33,4 faza lutealna 1,5-9,1 faza postmenopauza 23-116,3 ESTRADIOL 72,11 normy faza folikularna 12,5-166 faza owulacyjna 85,5-498 faza lutealna 43,8-211 faza postmenopauza 5,0-54,7 Ferrytyna 24 norma 4,63-204

Lek. Tomasz Budlewski

Aby dokładnie określić prawidłowość wyników należałoby dowiedzieć się jakiej długości ma Pani cykle miesiączkowe. Zakładając, że ma Pani regularne cykle trwające ok 28 dni. to wyniki dotyczą fazy lutealnej. Przy takim założeniu wyniki badań są prawidłowe. Proponuję przy najbliższej wizycie pokazać wyniki lekarzowi. zawsze należy pamiętać, że wyniki badań interpretuje się łącznie z obrazem klinicznym pacjenta.