Czy antybiotyk Amotaks osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Vibin?

Witam, wiem, ze jest duzo pytan tego typu, ale NIGDZIE nie moge znalezc odpowiedzi na taki wariant: czy antybiotyk Amotaks brany w pierwszym tygodniu opakowania pigulek antykoncepcyjnych Vibin oslabia, tak jak normalnie, skutecznosc pigulek na czas jego brania i 7 dni po, czy na dluzej, z racji tego, ze byl stosowany w pierwszych dniach przyjmowania pigulek, ktore podobno sa najwazniejsze? Dodam, ze pigulki przyjmowalam o 22, a jedna z dawek antybiotyku o 23:30

Lek. Tomasz Budlewski

Tak moze osłabić i aby miec względna pewność (ponieważ nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji) to należy poczekać do kolejnego cyklu